Euro Business Breakfast

Termín: 8:30 - 10:30
Místo: restaurace Mlýnec, Novotného lávka 9, Praha 1
Třicáté první pokračování diskusních snídaní byznysmenů s politiky se uskutečnilo v úterý 28. února 2012 v restauraci Mlýnec, Novotného lávka 9, Praha 1

Téma diskuse: "Příležitost dělá exportéra" aneb Podpora českých firem na zahraničních trzích

Přednášející: Martin Kuba, ministr průmyslu a obchodu ČR
Moderátor diskuse: Pavel Páral, šéfredaktor týdeníku Euro


Česko by mělo zastavit rozpracované projekty financované z evropských fondů, které jsou zaměřené například na školení či optimalizaci chodu úřadů. Tyto peníze by Česko po dohodě s Evropskou unií mělo přesunout na modernizaci infrastruktury, uvedl na setkání ministra průmyslu a obchodu Martin Kuba."Chci otevřít to, abychom všechny projekty, které má Česká republika ještě dělat, zvážili a zastavili a otevřeli jednání s Bruselem, že je přesuneme z měkkých projektů do tvrdých infrastrukturních," řekl Kuba.

V podpoře exportu chce MPO pro roky 2012 až 2020 vsadit na vlastní zaměstnance na českých zastupitelských úřadech v zahraničí. Součástí plánu je i rozšířit počty podobných „obchodních radů“ a soustředit se více na státy mimo EU jako jsou země BRICS či ASEAN. „Pro celou síť využijeme místa, která má k dispozici CzechTrade, CzechInvest i MPO a zvětšíme ji tak z aktuálních 37 na 70 zastupitelských misí. Řídící organizací bude MPO, uvedl Kuba.


Kontaktní osoba:
Hana Partyková, tel. 251 026 176; mob. 724 140 345; hana.partykova@euro.cz.