Šli jsme zpátky do Evropy a kam jsme nakonec došli

Termín: 12. prosince 2013
Místo: restaurace Mlýnec, Novotného lávka 9, Praha 1 (mapa)
Moderátor: Jakub Železný

Téma:               Šli jsme zpátky do Evropy a kam jsme nakonec došli
Přednášející:   Prof. Václav Klaus
Kdy:                  čtvrtek 12. prosince 2013, 8.30 - 10.30 hodin (registrace od 8.00 hodin)
Kde:                  restaurace Mlýnec, Novotného lávka 9, Praha 1
Jazyk:               čeština/angličtina

V závěru setkání proběhne autogramiáda nové autorské knihy Václava Klause "Česká republika na rozcestí - Čas rozhodnutí".

Partneři:
ČEZ
EY

Vstup na akci je možný po registraci.
Vaše pozvánka je nepřenosná.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Evropa potřebuje revoluci.
Polistopadového režimu jsme si nedostatečně vážili a nebránili jsme ho. Proto mohl být poražen, říká exprezident Klaus.
Státy a jejich národní zájmy Evropské unii překážejí, sama se postupně zbavuje demokracie. Různost je sice deklarována, ale prosazuje se uniformita. Tím se Česká republika dostává do situace, z níž se před 24 lety vymanila.
"Opět jsme zemí s oslabenou suverenitou, která si nevěří a má nové komplexy méněcenosti. Přejali jsme všechny neduhy EU a svých tradičních neduhů jsme se nezbavili. Mám obavu, že jsme došli tam, kde jsme byli, jedinou úlevou je, že to nejspíš bude na úrovni vyššího konzumního blahobytu," uvedl český exprezident Václav Klaus na setkání s podnikateli a manažery.
Vyhlídky Česka i Evropy jsou podle Klause zatím neveselé. Evropskou unii čeká neochota něco měnit a naopak snaha o udržení současných bruselských elit a dobitých pozic za každou cenu. Náklady budou narůstat a evropská ekonomika bude stále churavější. Optimisté prý zastávají názor, že náklady na udržení projektů podobným společné evropské měně budou brzy tak vysoké, že změna bude muset nastat brzy.
"Nerad odhaduji budoucnost, nejsem prognostik a lépe by to zvládl současný prezident, který se tím živil. Spíše ale do budoucna vidím dlouhodobě utlumování aktivit a stagnaci, maximálně do toho budou národní banky dělat tak inovativní zásahy, jako byl ten poslední," uzavřel Klaus.

 

Kontaktní osoba:
Hana Partyková
tel.: + 420 225 347 436
email: partykova@mf.cz